HÍREK
év
Magyar-cseh-szlovák közös pályázat férfi Eb-k megrendezésére
2017.07.07. Férfi `A` válogatott
A Magyar Kézilabda Szövetség, közösen a Cseh Kézilabda Szövetséggel és a Szlovák Kézilabda Szövetséggel pályázik a 2022-es és a 2024-es felnőtt férfi Európa-bajnokok rendezési jogának elnyerésére.
Tovább formálódik a férfi válogatott szakmai stábja
2017.07.04. Férfi `A` válogatott
A Magyar Kézilabda Szövetség megállapodott a svéd Björn Sätherströmmel, a svéd szakember segíti majd Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány munkáját a magyar férfiválogatottnál.
Sorsoltak a férfi Eb-re
2017.06.23. Férfi `A` válogatott
Pénteken Zágrábban kisorsolták a januárban sorra kerülő horvátországi férfi Európa-bajnokság csoportbeosztását.
Kiemelés a férfi Eb-re
2017.06.19. Férfi `A` válogatott
Az Európai Kézilabda Szövetség közzétette a januári horvátországi férfi Európa-bajnokság június 23-i zágrábi sorsolása kapcsán elkészített kiemelést.
Győzelemmel zártuk a selejtezőt
2017.06.18. Férfi `A` válogatott
Öt gólos győzelmet aratott a magyar férfi válogatott Veszprémben a Hollandia elleni Eb-selejtezőn, amely egyben Fazekas Nándor utolsó mérkőzése is volt a nemzeti csapatban.
Magyar-holland mérkőzés: minden jegy elkelt!
2017.06.17. Férfi `A` válogatott
Tájékoztatjuk a tisztelt szurkolókat, hogy a június 18-i veszprémi Magyarország-Hollandia férfi Eb-selejtezőre (19:15, tv: M4 Sport) minden jegy elkelt.
Biztos győzelem, ott leszünk az Eb-n!
2017.06.15. Férfi `A` válogatott
Bizonytalanabb kezdés után 12 gólos győzelmet aratott a magyar férfi válogatott Lettországban, így a vasárnapi, hollandok elleni mérkőzéstől függetlenül kijutott a horvátországi Európa-bajnokságra.
Keret a Lettország elleni mérkőzésre
2017.06.13. Férfi `A` válogatott
Befejezte magyarországi felkészülését a lettek elleni Eb-selejtezőre a férfiválogatott, Xavi Sabaté csapata kedden délután Győrbe utazik, majd szerdán Bécsből repül el a balti országba.
Férfi keret az Eb-selejtezőkre
2017.06.09. Férfi `A` válogatott
Xavi Sabaté megnevezte 18 fős keretét a június 15-i lettországi, valamint a június 18-i veszprémi, Hollandia elleni Eb-selejtezőkre.
Férfi keret a júniusi Eb-selejtezőkre
2017.05.29. Férfi `A` válogatott
Június 5-én kezdi meg felkészülését a magyar férfi válogatott a szezon utolsó két Eb-selejtezőjére, a lettek és a hollandok elleni találkozókra.
Jegyvásárlás az idény utolsó válogatott meccsére a bajnoki döntőn
2017.05.19. Férfi `A` válogatott
Június 18-án Veszprémben kerül sor az idény utolsó válogatott mérkőzésére, a Magyarország-Hollandia férfi Eb-selejtezőre, a belépők 3000 helyett csupán 2000 forintba kerülnek.
Vereség Dániában
2017.05.07. Férfi `A` válogatott
Az első félidőben még egészen jól tartotta a lépést a magyar férfiválogatott az olimpiai bajnok dánokkal, ám a második felvonásban győzött a rutin, és az északiak 35-27-re nyertek az Eb-selejtezőn.
Változás a férfi válogatott keretében
2017.05.06. Férfi `A` válogatott
Két újabb játékosát hiányolni kénytelen a magyar férfi válogatott vasárnapi, dániai Eb-selejtezőjén.
Férfi keret a dániai mérkőzésre
2017.05.05. Férfi `A` válogatott
Vasárnap Aarhusban ismét Dánia ellen lép pályára a magyar férfi válogatott Eb-selejtezőn. Xavi Sabaté szövetségi kapitány két helyen változtatott a csütörtökön 25-25-ös döntetlen elérő keretén.
Döntetlen az olimpiai bajnok ellen
2017.05.04. Férfi `A` válogatott
A mérkőzés nagy részében vezetett a magyar válogatott az olimpiai bajnok dánok ellen, végül azonban időn túli hétméteresből egyenlített az ellenfél, így döntetlennel ért véget az Eb-selejtező.
Küzdelmes meccsen döntetlen a lengyelek ellen
2017.05.04. Férfi `B` válogatott
Bár sokáig a magyar U23-as férfi válogatott vezetett a lengyel B-válogatott a magyar-dán Eb-selejtező előmérkőzésén, végül döntetlen született.
Küldetés az olimpiai bajnok ellen
Csütörtökön a Papp László Budapest Sportarénában az olimpiai címvédő Dánia ellen lép pályára a magyar férfi válogatott – egy fantasztikus kézilabdás hosszú hétvége nyitányaként.
Magyar keret a dánok elleni Eb-selejtezőre
2017.04.28. Férfi `A` válogatott
Xavi Sabaté szövetségi kapitány kihirdette keretét a Dánia elleni májusi Eb-selejtezőkre.
Jegyek a magyar-dán férfi Eb-selejtezőre
2017.04.26. Férfi `A` válogatott
Megkezdődött a jegyárusítás a május 4-i Magyarország-Dánia férfi Európa-bajnoki selejtezőre.
Életmentő készüléket adományozott a férfiválogatott
2017.03.23. Férfi `A` válogatott
Saját adományokból lélegeztetőgépet vásárolt a magyar férfiválogatott, amelyet a csapat tagjai csütörtökön adtak át a tatabányai Szent Borbála Kórház Csecsemő- és gyermekosztályának.
Június végéig Xavi Sabaté vezeti a válogatottat
2017.03.13. Férfi `A` válogatott
A Magyar Kézilabda Szövetség Elnöksége 2017. június 30-ig meghosszabbította a férfi válogatott szövetségi kapitányi posztján Xavi Sabaté, valamint stábja megbízatását.
Nyártól Ljubomir Vranjes a férfi szövetségi kapitány
2017.02.01. Férfi `A` válogatott
Az MKSZ a következő szezontól a Ljubomir Vranjest vezetőedzőként alkalmazó Telekom Veszprém csapatával egyidejűleg szerződést kötött a svéd szakemberrel, aki júliustól irányítja a magyar válogatottat.
Franciaország megvédte vb-elsőségét
2017.01.29. Férfi `A` válogatott
A házigazda Franciaország nyerte a 25. férfi világbajnokságot, miután a döntőben hét góllal legyőzte a története első érmét szerző norvégokat.
Szlovéniáé a bronzérem
2017.01.28. Férfi `A` válogatott
Az első félidőben magabiztosnak tetsző Horvátország a második felvonásban nem bírt a remek kézilabdát játszó szlovénokkal a bronzmeccsen.
Hosszabbítás után Norvégia a vb-döntőben
2017.01.27. Férfi `A` válogatott
A házigazda Franciaország után Norvégia jutott be a férfi világbajnokság döntőjébe, miután rendkívül fordulatos találkozón hosszabbítás után legyőzte a horvát válogatottat.
Döntőben a vb-házigazda
2017.01.26. Férfi `A` válogatott
Franciaország jutott elsőként a férfi világbajnokság döntőjébe, miután a fináléba jutásért hat góllal legyőzte Szlovéniát.
Norvégia jobbnak bizonyult
2017.01.24. Férfi `A` válogatott
Gyorsabban és pontosabban játszott a magyar válogatottnál a norvég együttes a világbajnokság negyeddöntőjében, így a mieink három gólos vereséggel búcsúztak a tornától, és a 7. helyen végeztek.
A B-válogatott avatta fel a Marosi István Csarnokot
2017.01.24. Férfi `B` válogatott
Ózdon ünnepélyes körülmények között gálamérkőzéssel köszöntötték a sportcsarnok új névadóját, az egykori világválogatott játékost, Marosi Istvánt.
A fókuszban: Norvégia
2017.01.23. Férfi `A` válogatott
Kedden 17 órától Norvégia ellen lép pályára a magyar férfi válogatott a franciaországi világbajnokság negyeddöntőjében.
Jegyek a magyar-norvég vb-negyeddöntőre
A franciaország világbajnokság szervezői arról értesítették a magyar szövetséget, hogy még kaphatók a jegyek a január 23-i albertville-i magyar-norvég negyeddöntőre.
Gulyás és Iváncsik hazautaznak
Hétfőn hazautazik a franciaországi világbajnokságról a magyar csapat két tartalékja, Gulyás Péter és Iváncsik Gergő.
Legyőztük az olimpiai bajnokot
2017.01.22. Férfi `A` válogatott
Hatalmas bravúrt bemutatva, végig fegyelmezetten játszva legyőzte a magyar válogatott az aktuális olimpiai bajnok dán csapatot ezzel bejutva a világbajnokság negyeddöntőjébe.
A magyar válogatott is osztozik a nemzeti gyászban
A franciaországi világbajnokságon részt vevő magyar férfi kézilabda-válogatott gyász-karszalaggal lép pályára január 22-én, vasárnap a 16 órakor kezdődő Dánia elleni nyolcaddöntőben.
Nagy László pályára léphet a nyolcaddöntőben
Második cserelehetőségét is kihasználta a magyar válogatott a franciaországi világbajnokságon.
Értékelés a csoportkör után
2017.01.21. Férfi `A` válogatott
Marosi László, a Magyar Kézilabda Szövetség férfiszakágért felelős alelnöke a franciaországi világbajnokság csoportkörét követően, a Dánia elleni nyolcaddöntő előtt adott helyzetértékelést.
Vereséggel zártuk a csoportkört
2017.01.20. Férfi `A` válogatott
Két gólos vereséget szenvedtünk a belorusz válogatott ellen a csoportkör utolsó fordulójában. Így csoportunkat a 4. helyen zártuk, a legjobb 16 között Dánia lesz az ellenfél.
A csoport 3. helye a cél
Pénteken 20:45-től Fehéroroszország ellen vívja utolsó csoportmérkőzését a franciaországi világbajnokságon a magyar férfi válogatott.
Könnyed győzelem Szaúd-Arábia ellen
2017.01.18. Férfi `A` válogatott
A világbajnokság csoportmérkőzéseinek 4. fordulójában mondhatni kötelező győzelmet aratott a magyar válogatott Szaúd-Arábia ellen. A mieink nem engedtek ki, és 13 góllal győzték le ellenfelüket.
Újabb győzelemre készülve
2017.01.17. Férfi `A` válogatott
Keddi szabadnapját követően szerdán 14 órától Szaúd-Arábia ellen lép pályára a magyar férfi válogatott a franciaországi világbajnokság 4. fordulójában.
Zsákban az első pontok
2017.01.16. Férfi `A` válogatott
Megszerezte első győzelmét a franciaországi világbajnokságon a magyar válogatott, miután öt gólos sikert aratott Chile ellen a torna 3. fordulójában.
Csere a magyar keretben
A Chile elleni mérkőzés előtt kihasználta első cserelehetőségét a magyar válogatott: a bokarándulást szenvedő Nagy László helyett Gulyás Péter kap lehetőséget.
Már a következő meccs a célkeresztben
2017.01.15. Férfi `A` válogatott
Előzetesen két legnehezebbnek ígérkező csoportmérkőzését követően a magyar válogatott első szünnapján megkezdte a Chile elleni felkészülést a világbajnokságon.
Miklernek családi ok miatt haza kellett térnie
Előre nem látható, akut családi probléma miatt a magyar válogatott kapusának, Mikler Rolandnak haza kellett utaznia a franciaországi világbajnokságról.
Nem sikerült a meglepetés
2017.01.14. Férfi `A` válogatott
Második meccsén is kikapott a magyar válogatott a világbajnokságon. A horvát csapat 3 gólos győzelmet aratott a mieink felett, folytatás Chile ellen hétfőn.
Újabb nagy próba
Az Európa-bajnok németek elleni vereséget (23-27) követően a magyar válogatott újabb „nagy hal”, a horvát válogatott ellen lép pályára szombaton 20:45-től a franciaországi világbajnokságon.
Vereség vezéráldozattal a németek ellen a vb-nyitányon
2017.01.13. nemzetisport.hu Férfi `A` válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 27–23-ra kikapott az Európa-bajnok Németországtól a franciaországi világbajnokság nyitó fordulójában.
Szoros mérkőzés az Európa-bajnok ellen
2017.01.13. Férfi `A` válogatott
A magyar válogatott szoros mérkőzést játszott Németországgal a világbajnokság első fordulójában, többször csupán egy gólos volt a hátránya, ám végül négy találattal az ellenfél bizonyult jobbnak.
Rögtön a közepébe – vb-rajt az Eb-győztes németek ellen
A magyar férfi kézilabda-válogatott is megkezdi szereplését a franciaországi világbajnokságon.
Roueni ismerkedés
2017.01.12. Férfi `A` válogatott
Csütörtökön délben megtartotta első edzését a világbajnokság C-csoportjának helyszínéül szolgáló Kindarenában a magyar válogatott, amely pénteken 17:45-től Németország ellen kezdi meg a vb-t.
Új főtámogatókkal a világbajnokságra
2017.01.11. Férfi `A` válogatott
Két nappal a magyar válogatott első világbajnoki mérkőzése előtt sajtótájékoztatót tartott a Magyar Kézilabda Szövetség.
Magabiztos győzelem Egyiptom ellen
2017.01.08. Férfi `A` válogatott
Eredményes támadójátékkal és Mikler klasszis teljesítményével hat góllal legyőzte harmadik ellenfelét a magyar férfi válogatott a dániai Bygma Kupa zárófordulójában, és a viadal 2. helyén zárt.
Győztes folytatás
2017.01.06. Férfi `A` válogatott
Eredményes támadójátékkal három gólos győzelmet aratott a magyar válogatott a dániai Bygma Kupa 2. fordulójában Izland ellen.
Helytállás az olimpiai bajnok ellen
2017.01.05. Férfi `A` válogatott
Szünetben két góllal vezetett a magyar válogatott a Bygma Kupa 1. fordulójában az olimpiai címvédő dánok ellen, majd a hajrában a hazaiak koncentráltak jobban, és három góllal győztek.
Jegyvásárlás a férfi világbajnokságra
2017.01.04. Férfi `A` válogatott
Továbbra is kaphatók a jegyek a magyar válogatott számára 2017. január 13-án kezdődő franciaországi férfi világbajnokságra.