VIDEÓ
HÍREK
Magabiztos győzelem Argentína ellen
2017.12.05. Női `A` válogatott

Megszerezte első győzelmét a magyar válogatott a németországi női világbajnokságon, a mieink nagy különbséggel verték Argentínát a 3. fordulóban.

A magyar válogatott a Janurik – Lukács, Kovács, Szekeres, Kisfaludy, Zácsik, Schatzl, sorral kezdett harmadik csoportmérkőzésén, Szekerest Görbicz váltotta támadásban, az első argentin gólra Schatzl válaszolt. Hamar lehetőséget kapott Klivinyi és Mayer is, majd a 10. percben vezettünk először Janurik védései, illetve Kovács góljai nyomán. Emberhátrányból is növelni tudtuk előnyünket, 7-4-nél pedig időt kértek a dél-amerikaiak az első negyedóra végén. Zácsik átlövésből, Kisfaludy pedig egész pályáról üres kapura volt eredményes kétszer is, Bódi pedig indításból szerzett gólt, így csakhamar kényelmes előnyre tettünk szert (12-4). Lukács is betalált, ezzel tízre nőtt a különbség, majd szünetre még nagyobb előnnyel vonulhattunk, voltaképpen eldöntve a mérkőzést (18-7).

A második félidőt kicsit tompábban kezdte a magyar csapat, több hibával, Görbicz pedig a balszélen szerepelt, onnan viszont kínai figurából is betalált. A 44. percben a vb során először lépett pályára Mészáros Rea, Kisfaludy, Mayer és Zácsik pedig hosszabb pihenőt kapott. Több indításgólt követően 27-13-nál következett az újabb argentin időkérés az 51. percben. A magyar válogatott végül tizennyolc góllal győzött, megszerezve első pontjait a vb-n. Csütörtökön 14 órától Lengyelország ellen folytatódik a mieink számára a torna.

Szekeres Klára: - Nagyon örülök, hogy végre győztünk, mindenkinek nagy szüksége volt rá. Az első tíz perc után a védekezésünk is összeállt, tudtunk indulni, biztatni egymást, és végre mosolyogni is.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: - Örülünk a győzelemnek, végre megszereztük első pontjainkat. Az eddig többet játszók több pihenőt kaptak, a kevesebb lehetőséget kapó játékosok pedig többet szerepelhettek. Nagyrészt a védekezésünk is működött ma, gyors indításokból is eredményesek voltunk, így elértük, amit a mai mérkőzésen szerettünk volna. Mostantól Lengyelországra koncentrálunk.

Női világbajnokság, 3. forduló, B-csoport
MAGYARORSZÁG-ARGENTÍNA 33-15 (18-7)
Bietigheim, játékvezetők: Schulze, Tönnies (németek).
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 3, Görbicz 3, Háfra 2, Kisfaludy 2, Klivinyi 2, Kovács A. 7 (3), Kovacsics 1, Lukács 4, Mayer 2, Mészáros, Schatzl 3, Szekeres 2, Szöllősi-Zácsik 2, Tóth G. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
ARGENTÍNA: Bordón, Carratú (kapusok), Bonazzola, Casasola, Crivelli, de Uriarte, Gandulfo, Gavilán 1, Iacoi 1, Karsten, Mendoza 2, Pizzo 1, Ponce de León 5 (1), Salvadó 3, Sans 1, Urban 1. Szövetségi kapitány: Eduardo Dario Peruchena.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.

SVÉDORSZÁG-CSEHORSZÁG 36-32 (16-18)
NORVÉGIA-LENGYELORSZÁG 35-20 (18-11)