VIDEÓ
HÍREK
Bravúrgyőzelem Spanyolország ellen
2018.12.05. Női `A` válogatott
Remek teljesítménnyel magabiztosan győzött a magyar válogatott a spanyolok ellen az Eb-csoportokör zárásán, így két ponttal kezdheti a középdöntőt.

Női Európa-bajnokság, C-csoport, 3. forduló:
MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 32-26 (19-14)
Montbéliard.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Háfra 5, Kazai, Kiss, Kovács 3, Kovacsics 3, Lukács 4, Mészáros 1, Orbán, Pálos-Bognár 1, Planéta 8 (6), Schatzl 5, Szabó, Szalai, Tóth 2, Tóvizi. Edző: Kim Rasmussen.
SPANYOLORSZÁG: Arderius 1, Castellanos, Cesareo, Fernandez 2, Garcia, Gonzalez 3, Gonzalez, Gutierrez, Hernandez 3, Lopez 5 (1), Martin 6 (3), Martinez, Navarro, Pena 2, Rodriguez 2, Valdivia 2. Edző: Viver Arza Carlos.
Kiállítások: 8, ill. 4.
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/4.

Kim Rasmussen: - Remek csapatnak tartom a spanyolt, nagyon tisztelem őket, ezért is tartom nagy fegyverténynek a legyőzésüket, nagyon boldog vagyok. A középdöntőben is szeretnénk győzelmet, győzelmeket aratni.

Kiss Éva: - Egy nagyon jó mérkőzést játszottunk ma Spanyolország ellen, büszke vagyok a csapatra, mindenki a legjobbját nyújtotta. Jól működött a támadásunk és a védekezésünk egyaránt, nagyon boldogok vagyunk, hogy két ponttal mehetünk a középdöntőbe.

A magyar válogatott a Kiss - Lukács, Kovács, Kovacsics, Mészáros, Planéta, Schatzl összeállításban kezdett a spanyolok ellen, támadásban Planétát Háfra váltotta, aki a találkozó első gólját szerezte. Jók voltak a magyar befejezések, 3-1-re vezettünk. Egyenlített az ellenfél, fej-fej mellett haladtak a csapatok, lehetőséget kapott Tóvizi, majd Tórh is. Kiss hetest hárított, Lukács két góljával 9-7 lett az állás.11-8-nál Kovacsics és Háfra is pihenőt kapott a 18. percben, majd Schatzl találatát követően időt kértek a spanyolok (12-8). Jó volt a védekezés, Kiss Évával a kapuban, 15-12-nél Kim Rasmussen is megszakította játékot 15-12-nél, ezt követően Schatzl és Planéta is gólt lőtt, Háfra pedig ellenállhatatlan volt, így szünetben öt góllal vezettünk.

Jó védekezéssel és két Planéta-hetesgóllal rajtoltunk szünet után, Lukács két találatát követően rögtön időt kértek a spanyolok (23-15). Ez sem állította meg a mieinket, tíz(!) gólra nőtt a különbség, a spanyolok pedig 5-1-es védekezésre váltottak, és közelebb zárkóztak, de megtaláltuk a rést, visszaállt a tíz gólos előny, Kovacsics és Háfra is pihenőt kapott az utolsó tíz percre fordulva, a magyar sikert azonban nem fenyegette veszély, így két pontot visz magával a középdöntőbe.

HOLLANDIA-HORVÁTORSZÁG 34-23 (17-10)