KÉZILABDA VERSENYEK - K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA - 2017-2018
VIDEÓ
HÍREK
Óriási csata után a Szeged a magyar bajnok
2018.05.20. Férfi NB I.

Elképesztő küzdelmet hozott a K&H férfi kézilabda liga bajnoki döntőjének visszavágója, végül a négy gólos előnnyel érkező Szeged összesítésben minimális különbséggel megnyerte a bajnoki döntőt, és 2007 után lett ismét aranyérmes.

K&H férfi kézilabda liga döntő, visszavágó:
TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 29-26 (14-17)
Veszprém, játékvezetők: Herczeg, Südi.
VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek 3, Borzas, Gajic 4 (2), Ilics 3, Jamali 3, Ligetvári, Manaszkov 4, Nagy L. 2, Nenadics 4, Schuch, Sulic 1, Terzics, Tönnesen 5. Edző: Ljubomir Vranjes.
SZEGED: Sego, Sierra (kapusok), Balogh, Bánhidi 1, Blazevic 1, Bodó 7, Fekete B., Gaber, Thiagus Petrus 2, Gorbok, Källman 3, Sigurmannsson 2 (2), Skube 4, Sostaric 4, Srsen 1, Zsitnyikov 1. Edző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Az 1. mérkőzésen: Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém 32-28 (16-13)
Bajnok a MOL-Pick Szeged csapata, 58-57-es összesítéssel.

A kézműtétje után rehabilitációs idejét töltő Lékai Máté bemelegített a veszprémieknél a bajnoki döntő visszavágója előtt, a kezdésre benevezett 15 játékos között azonban nem szerepelt a neve, csakúgy, mint Margucé és Ugaldéé. A találkozó előtt a veszprémi klub nevében Gulyás Péter köszöntötte a Szegedtől Zubai Szabolcsot.

Alilovic kezdett a hazaiak kapujában, Sego a Szegednél. Az első gólt pedig éles szögből Sostaric révén a vendégek szerezték, a Szeged 3-1-gyel kezdett, Schuch pedig két perces büntetést kapott. Källman és Thiagus Petrus góljai után Ljubomir Vranjes időt kért a 7. perc végén és nyugtatni igyekezett csapatát. Ez sem segített azonban, a Veszprém többet hibázott támadásban, a hazaiak visszafutása sem volt megfelelő, így összesítésben 8-10 gólra nőtt a Pick előnye, Mikler érkezett a hazai kapuba. Szünet előtt négy góllal is vezetett a Szeged, Ilics az utolsó másodpercben talált be, így szünetben összesítésben hét gól volt a vendégek előnye a bajnoki cím szempontjából.

Mikler két védésével és veszprémi gólokkal kezdődött a 2. félidő, a Szeged hibázott többet, Bodó pedig pihenőt kapott. A Szeged is „felébredt”, de érezhetően jobban védekezett, valamint kezdeményezőbb és pontosabb volt a Veszprém, és a 40. percben egyenlített is a hazai csapat, majd Sulic góljával először vezettek a mérkőzésen a piros mezesek, Juan Carlos Pastor pedig időt kért. Hét a hat elleni játékra és két beállóra váltott a Szeged, amelynek teljesen megállt a támadójátéka, majd Bodó talált be. Nyolc perccel a vége előtt 25-23-nál Gaber kapott két percet, majd Schuch és Skube akadtak össze, ők is büntetést kaptak, Manaszkovot pedig ziccerben lökte Sostaric, 26-23-nál így hat veszprémi és öt szegedi játékos lehetett a pályán öt perccel a vége előtt. Bodó így is gólt lőtt, majd Zsitnyikov is betalált, három perccel a vége előtt három volt a Szeged előnye, Vranjes pedig időt kért. Tönnesen két gólt is lőtt egymás után, 28-25-nél másfél perc volt hátra, de Bodó gólt lőtt. A kapust is levitte a Veszprém, de Tönnesen triplázott, 36 másodperccel a vége előtt 29-26-nál a Szegednél volt a labda, és 59:44-nél, passzívnál kért időt Juan Carlos Pastor. Eladta a labdát a Szeged, de az ellentámadásból Blagotinsek fölé lőtt, így 2007 után ismét, összességében pedig harmadszor a MOL-Pick Szeged lett a magyar bajnok. A bajnoki aranyérmeket és a vadonatúj bajnoki trófeát Marosi László, az MKSZ alelnöke és Novák András, az MKSZ főtitkára adta át a MOL-Pick Szeged tagjainak.