KÉZILABDA VERSENYEK - K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA - 2017-2018
VIDEÓ
HÍREK
Bajnok a Telekom Veszprém
2017.05.24. Férfi NB I.

25. alkalommal nyerte meg a férfi élvonalbeli bajnokságot a Veszprém együttese, miután a bajnoki döntőben a hazai pályán aratott hat gólos sikerét követően Szegeden három gólos vereséget szenvedett, így összesítésben jobbnak bizonyult.

K&H férfi kézilabda liga, döntő, visszavágó:
MOL PICK SZEGED-TELEKOM VESZPRÉM 30-27 (15-14)
Szeged, játékvezetők: Herczeg, Südi.
SZEGED: Sego, Kastelic (kapusok), Balogh 6 (2), Bánhidi 1, Blazevic, Bodó 6, Bóka, Buntic 4, Gaber, Källman 7, Obranovic, Rodriguez Alvarez, Skube, Sostaric 2, Thiagus Petrus 4, Zubai. Edző: Juan Carlos Pastor.
VESZPRÉM: Alilovic, Mikler (kapusok), Blagotinsek 1, Gajic 4 (3), Gulyás, Ilics 2, Iváncsik G. 1, Lékai 4, Marguc 1, Nagy L. 3, Nilsson 2, Palmarsson 5, Schuch, Sulic 2, Terzics, Ugalde 2. Edző: Xavi Sabaté.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Az 1. mérkőzésen: Telekom Veszprém-MOL Pick Szeged 23-17 (8-10)

Bajnok a Telekom Veszprém együttese 50-47-es összesítéssel.

Csaknem a lehetetlenre vállalkozott a Szeged, hiszen hat gólos hátrányból próbálta megfordítani hazai pályán a bajnoki döntőt, ráadásul az ujjtörést szenvedő kapus, José Manuel Sierra nélkül. Kezdést követően a Veszprém szerzett először gólt, de a 8. percben két góllal a Szeged vezetett. A 20. percben utolérte ellenfelét a vendégcsapat (8-8), a védelmek ezúttal kevésbé bizonyultak szigorúnak, mint Veszprémben, sorra estek a gólok szünet előtt, végül a hazaiak fordulhattak minimális előnnyel.

Veszprémi pályafutása utolsó mérkőzését játszó Iváncsik Gergő találata vezette be a második félidőt, majd az utolsó negyedóra előtt jobbára a Veszprém felé billent a mérleg, de egy utolsó nagy hajrát még nyitott a Szeged, és öt perccel a vége előtt három góllal is vezetett, a Veszprém azonban kontrollálta a párharcot, ráadásul az Iváncsikhoz hasonlóan búcsúzó Gulyás Péter is pályára léphetett, Alilovic pedig két büntetőt is hárított a hajrában. A bakonyiak végül három gólos vereséget szenvedtek, de összesítésben három góllal megnyerték a döntőt, és 25. alkalommal hódították el a bajnoki elsőséget.